Mikulášská besídka

V pátek jsme s Multiklubem oslavili Mikuláše v centru Kosatec.

S dětmi jsme se sešli už ve tři hodiny a tak byla spousta času na kreativní aktivity. Děti si mohly vyrobit záložku do knížky, ozdobit si perníčky, vykrájet si ozdoby z těsta nebo vytvořit čerta, Mikláše a anděla z papírové roličky.

Všichni rodiče s dětmi přinesli pro ostatní  dobroty, mnohdy typické pro danou zemi. Mohli jsme tak všichni ochutnat například jarní závitky, mongolské buuz, sushi, vietnamské krevetové placičky, bramborový salát, chlebíčky a mnoho dalších dobrot.

Po čtvrté hodině nás navštívil Mikuláš s čerty a anděly. Děti musely zazpívat nějakou písničku a za odměnu dostaly od Mikuláše balíček dobrot. Zpívání se nevyhnulo ani dospělým a tak taky předvedli své pěvecké umění. Děti byly nejspíš celý rok hodné, jelikož čert nikoho neodnesl do pekla.

Po odchodu Mikuláše nám zbyl čas ještě na občerstvení, dospělí si pochutnali na tradičním punči a děti si dotvořily své výtvarné předměty.

V šest hodin jsme se všichni spokojeně rozešli domů.

Rádi bychom zde také poděkovali centru Kosatec za zapůjčení prostor a také společnosti Foxconn za vytvoření dárkových balíčků.