Letní tábor 2017

V osm hodin jsme se sešli na nádraží v Pardubicích a vyrazili jsme do Heřmanova Městce, kde na nás čekal mikrobus, který nás dovezl do hotelu Kapitán, který se na pět dní stal naším novým domovem. Ihned po příjezdu jsme se ubytovali a až do oběda jsme se zabydlovali. Po výborném obědě, ke kterému jsme dostali řízek s bramborovou kaší jsme se vydali k vodě, která se nachází asi 50 metrů od hotelu. Celé odpoledne jsme se koupali a hráli jsme ve vodě nejrůznější hry. Rozdělili jsme se také do třech skupin, ve kterých budeme po celou dobu na táboře plnit nejrůznější úkoly. Po večeři jsme se pustili do malování triček. Ještě před večerkou jsme se vydali na procházku okolo vodní nádrže Seč. cestou jsme splnili první úkol do pětiboje. Večer proběhlo první hodnocení úklidu pokojů, chování a aktivity.

V úterý dopoledne jsme vyrazili na zříceninu hradu Oheb. Cestou jsme plnili další úkoly do táborového pětiboje. Odpoledne jsme opět strávili u vody. Půjčili jsme si šlapadla. Před večeří jsme si ještě ověřili znalosti v kvízu. Po sladké večeři, jsme ještě napsali pohledy našim rodičům. A ještě jsme vyrazili na menší procházku po okolí. Před hotelem jsme ještě zvládli splnit poslední dva úkoly do táborového pětiboje – skok přes švihadlo a chůzi s pinpongovým míčkem na lžíci.
Zítra se chystáme na celodenní výlet, nejprve pojedeme na Seč a pak na zříceninu hradu Lichnice.

Středeční den jsme strávili na celodenním výletě. Vyrazili jsme na hrad Lichnice. Ráno jsme se vydali na autobusovou zastávku, čas do odjezdu jsme strávili opět plněním úkolů ve skupinách. Autobusem jsme dojeli do Seče, kde jsme si prohlédli náměstí. Poté jsme autobusem vyrazili na Lichnici. Vystoupili jsme ve vesničce Podhradí a k hradu jsme došli pěšky. Navštívili jsme zde podzemí, z vyhlídky se nám naskytl krásný pohled do okolí. Někteří z nás si zde zakoupili různé upomínkové předměty, někdo si dokonce zkusil vyrazit vlastní minci. Cestou zpět jsme se stavili na zmrzlině, protože jsme měli ještě dostatek času do odjezdu autobusu, zahráli jsme si další vědomostní kvíz, který byl zaměřen na informace, které jsme se dozvěděli na hradu Lichnice, ale také na naši pozornost. Všechny tři skupiny dopadly velmi dobře. Poté jsme autobusem dojeli do Seče na náměstí, kde jsme si doplnili zásoby tekutin a vydali jsme se pěšky do hotelu, cestou jsem šli přes přehradu a dále jsem pokračovali nám známou cestou okolo zříceniny hradu Oheb. Ještě před večeří jsme se stihli vykoupat. Večer jsme strávili v hotelu hraním her – pití coly, přenášení lentilek, poznání ostatních podle hlasu a židliček. Ještě chvilku jsme měli diskotéku, ale protože jsme byli po náročném dni unaveni, šli jsme brzy spát. V deset hodin již všichni spokojeni oddychovali

Čtvrteční den jsme strávili sportovně. Po snídani jsme se vydali do lesa, kde jsme si zahráli postřehovou hru, podlézali jsme a přeskakovali jsme lano. Po obědě nás čekal kvíz, který byl zaměřen na znalosti o jednotlivých účastnících tábora a také jsme se opět koupali, bohužel nás z vody vyhnal déšť, a tak jsme po dobu, co pršelo hráli společenské hry. Když se počasí umoudřilo, vypukla mezi chlapci a dívkami vodní bitva. Po dobré večeři jsme ještě chvíli hráli hry. Poté kluci sehnali dřevo na oheň a opekli jsme si buřty. Večer nás čekala ještě noční hra.


Poslední táborový den jsme si trochu přispali, vzhledem k tomu, že se nám noční hra protáhla. Po snídani jsme si vyklidili pokoje a volný čas před obědem jsme využili k poslednímu vykoupání, či k hraní pingpongu. Po obědě jsme hráli minigolf. Poté proběhlo závěrečné vyhodnocení táborového pětiboje. Všichni jsme získali diplom za absolvování stezky odvahy, dále vyhlášeni nejlepší z celotáborového hodnocení. Pak již všichni za získané body obdrželi „peníze“, které mohli využít k nákupu zboží v našem táborovém stánku. Na závěr nás čekala ještě odměna v podobě zmrzlinového poháru. Pak již zbývalo pouze rozloučit se s hotelem a pláží a mohli jsme se vydat na cestu domů. Do Pardubic jsme dorazili po sedmnácté hodině a rodiče již na nás čekali.