Tábor v Horním Bradle 2018

V týdnu od 8. 7. 2018 do 13. 7. 2018 se dvacet dětí z Multiklubu zúčastnilo pětidenního tábora v Železných horách v Horním Bradle.

V pondělí o půl deváté jsme se sešli u Mostu a vyrazili jsme mikrobusem směr Horní Bradlo. Po obědě jsme se rozdělili do skupin dle ročních období, v kterých jsme po celou dobu soutěžili, hned první odpoledne se družstva utkala ve vybíjené. Večer jsme strávili na hřišti opět závoděním ve skupinách.

V úterý po snídani jsme vyrazili do lesa, kde jsem si ve družstvech nejen zasportovali, ale  procvičili jsme si také naši paměť při oblíbené postřehovce.  Během poledního klidu jsme psali pohledy. Odpoledne nás čekala cesta na vysílač Krasné. Večer jsme si vyrobili táborové tričko,  zahráli soutěže a užili si balonkovou show.

Středeční den jsme zahájili ve výrobně vánočních ozdob, kde jsme viděli ruční výrobu ozdob. Poté jsme pokračovali na celodenní výlet, naším cílem se staly Nasavrky a zřícenina hradu Strádov, cestou nazpět do Horního Bradla jsme se v Trhové Kamenici osvěžili kofolou. Večer nás čekala již dlouho očekávaná soutěž Multiklub má talent, kde všichni dokázali, že Multiklub skutečně talent má. Po výborných  výkonech si jednotliví soutěžící zasloužili odměnu v podobě diskotéky.

Čtvrteční dopoledne bylo věnované hře na náhodu, která děti  velmi zaujala. Odpoledne jsme sportovali, jednotlivé týmy se utkali v pětiboji, všichni museli prokázat, že umí skákat přes švihadlo, do dálky, do výšky, střelit na bránu a házet do dálky. Po večeři, která se konala o hodinu dříve, začali chlapci rozdělávat oheň, nevadil jim ani déšť, ostatní obstarávali v nedalekém lese dřevo, v devět hodin už v okolí penzionu voněly buřty. Poté, co jsme se posilnili, přišel čas na tradiční náramkovou show, která se poněkud protáhla. Po jedenácté hodině se na cestu vydal první odvážlivec, který musel obejít celý penzion a najít schované papíry s otázkami, na které pak musel v cíli odpovědět. Do postelí jsme se tak dostali až po půlnoci.

Páteční dopoledne bylo věnované převážně balení a úklidu pokojů, protože byli všichni rychlí, mohli jsme jít ještě naposledy na naše oblíbené hřiště. Po obědě následovalo vyhlášení výsledků jednotlivých soutěží a všem účastníkům tábora byl předán diplom za absolvování noční hry a pamětní list na tábor. Poté již konečně nastaly dlouho očekávané nákupy, při nichž si mohly děti ze získaných peněz, nakoupit nejen nejrůznější dobroty, ale i věcné dárky. Před třetí hodinu nastal čas rozloučit se s naším pětidenním domovem. Cestou do Pardubic jsme všichni společně zhodnotil náš tábor a výjimečně jsme se jednomyslně shodli. Bylo to super. V Pardubicích na děti čekali nejen rodiče, ale také poslední překvapení, které jim bude připomínat tábor – vánoční ozdoba.

https://www.facebook.com/MOST-PRO-ops-126125060749378/